dance13 - komentarze


Zapada zmrok, wtapiamy sie w sen
Czarna wdowa rozciąga swe nici
I snuje hytre plany.
Wciąga nas w wir okrucieństwa i lęku
Manipuluje jak marionetkami
My niczego nieświadomi
Ulegamy swoim słabościom
I zaczyna się ciemna historia...

Koszmar. Tak bym nazwała ten wiersz (napisany jest przez mnie). Ale co to jest koszmar? To taki bardzo zły sen. No ale co to jest sen? Z tym pojęciem trudniej jest sobie poradzić. Jedni mówią że sny są fajnie, że bardzo je lubią. Inni w ogole nie wiedząc co to jest bądz bardzo żadko pojawiają się podczas ich snu. Dla mnie sny są bardzo ważne. I te prawdziwe i te w przenośni. Nie wiem czy wszyscy mają tak samo ale mi sie śni to co bardzo przeżywam w swoim życiu. Moje codzienne sprawy, ale te związne ze stresem i niekoniecznie zawsze miłe... Ale mimo wszystko lubie sny. I nigdy nie chce sie z nich obudzić. Chciałabym w nich pozostać na dłużej. Bo to taka inna, nowa historia z rzeczywistymi postaciami, niekiedy sytuacjami. Zawsze chce poznać ich dalszy ciag. Co sie wydarzy, czy bedzie to miało wpływ na nasze zycie. A może poznamy jakąś ukrytą prawde? Może ktos chce nam coś w ten sposób pokazać, udowodnic??? Tym kimś może być Bóg. Ale jest wiele innych sytuacji, w których może nam ukazać swoją wolę. To niby dlaczego miałby przekazać to w tak prymitywny sposób? Przez sen? A może jednak nie... Może sny są bardzo ważne. Niestety nigdy się tego nie dowiemy. Zawsze bedzie to wielką tajemnicą skad się biora i po co tak naprawde są.
A koszmary? Też bywaja. Jednak wydaje mi sie że z wiekiem się zmieniaja. Pamiętam jak kiedyś byłam mała i moim koszmarem były złe kangury. Ten koszmar się czesto powtarzał a ja się bardzo bałam. Ale czy teraz moga mie przestarszyć jakieś kangurki??? I czy obudze się zdezorientowana i pobiegnę do mamy? Raczej nie... teraz koszmar przybrał całkiem innych wymiarów. Nawiązuje do naprawdę powaznych rzczy i może sie okazać okrótnie bolesny. Ale z wiekiem stajemy się coraz bardziej silni i umiemy sobie wypersfadować lęk, wmawiając że to tylko zły sen! No własnie tylko zły sen...



Spróbójmy sobie sami pomysleć czy sny są dla nas ważne i czy coś tak naprawdę znaczą w naszym zyciu. Dziekuje wam za odwiedzanie mojego bloga i za komentowanie. Prosze wam również o opine na temat umieszczonej muzyki.

A teraz niech sen zasnuje nasze powieki i przeniesie w nieznaną historię... Oby nie okazała się koszmarem.



Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
30.04.2006 :: 21:40 :: eff34.internetdsl.tpnet.pl

Anusiaaa

Hejcia!! U nas na blogerku www.szalone-kumpele14.blog.onet.pl jest nowa nocia prosze cie wpadnij jest napisana przezemnie hihi:) Pozdrowionka:*
28.04.2006 :: 19:15 :: afm106.internetdsl.tpnet.pl


25.04.2006 :: 20:38 :: eff34.internetdsl.tpnet.pl

Anusiaaa

Hejcia kuzyneczko!! Fajna nocia:) Hihih moja siostrzyczka chciała ci skomciac ale jej coś nie wychodziło więc postanowaiła innym razem:) Wpadnij do nas na www.szalone-kumpele14.blog.onet.pl Pozdrowionka
25.04.2006 :: 20:24 :: 80.54.47.1

Sabinka

eh eh ...

25.04.2006 :: 16:34 :: 193.19.165.21.osk.enformatic.pl

mazia

Heja! Dzienx za komcia na www.wszystko-o-hermionie-grenger.blog.onet.pl postaram się mniej robic błędów Looknij tez na inne blogaski! A i super nocia! :]
25.04.2006 :: 15:11 :: zd66.internetdsl.tpnet.pl

Olcia :)

Hej Asiu... Naprawdę, podziwiam Cię za to, że potrafisz pisać tak glębokie przemyślenia i refleksje na temat życia... Ja sama też planowałam założenie tego typu bloga, lecz niestety ie mam takiego talentu do pisania jak ty... Co do snów, to oczywiście zgadzam się z Toba w 100% :*:*
24.04.2006 :: 22:19 :: gp1.eranet.pl

...:::Paulinka:

Hej Asiuń! FAjowa notka. Co do snów to zgadzam się z tobą w zupełności. Ale co ja sie tu bede rozpisywać skoro wszystko jest w notce :) po prostu wpadnij do mnie bo jest new nocie ( o tobie również) i daj ślad :P kocham cię !! papa :*:*
24.04.2006 :: 21:34 :: catro.skyware.pl

Właściwie to już w notce podałaś definicje snu,bo sen to nic innego jak tylko uwidocznienie naszych lęków, ukrytych pragnień i ogólnie tego co przysparza nam największych uczuć. Bóg przez sen nie przekazuje nam żadnych informacji ewentualnie podczas snu przekazywał wizje,np. św. Józefowi. Sny mogą nam tylko uwidocznić właśnie te nasze największe emocje.
24.04.2006 :: 21:34 :: civ232.neoplus.adsl.tpnet.pl

Eta

Dla mnie sny też są bardzo ważne, jak byłam mała to ciągle śniły mi się koszmary, na szczęście teraz już mi to minęło, ale nadal się zdarzają. Też bym chciała, żeby sny trochę dłużej trwały, zawsze kończą się w najważniejszych momentach i to mnie wnerwia :/ Fajna notka 3maj się papa
Talk.pl :: Wróć
Music By Macao


'>