Blog

Link :: 12.06.2006 :: 19:52
Niesprawiedliwość

Jak życie jest strasznie niesprawiedliwe... Czasem zastanawiam się czy słowo sprawiedliwość w ogóle istnieje. Dla mnie już chyba nie. Na każdyk koku stykam się z niesprawiedliwością! Czy to w szkole czy na co dzień. I zastanawiam sie wciąż ... Z czego to wynkia? Z nierozmu, niewiedzy? Może z lenistwa? Nie wiem. Odkąd pamietam ciaglę na świecie szerzy się niesprawiedliwość i jakoś nie widze żadnych postepów w jej zwalczaniu. Chyba trzeba się już z nią pogodzić i próbować jakoś żyć. Ale dla mnie to jest bardzo trudne! Nie wiem może dla tego że jestem bardzo wrażliwa, łatwo mnie wzruszyć ale także bardzo łatwo mnie zranić i mocno sie przejmuje zdaniem innych. Wiem że gdybym tak bardzo wszystkiego nie przezywała, łatwiej byłoby mi żyć i iść do przodu. A może niesprawiedliwość szerza osoby bezwzględne, dla których nie liczą sie uczucia innych? Bo inacezj nie moge sobie tego wyobrażcić. Nie moge tego pojąć. Może to mnie przerasta. Może to tak musi być. Wiem ze nawet jak bym bardzo chciała i jak bym mocno sie starała to świata na lepsze nie zmienie. Wątpie też w to że po mojej notce wszyscy zejda ze złej drogi i sie nawrócą. Więc w sumie to po co ja to wszystko pisze? Chce się wyżalić. Blog to taki przyjaciel, któremu moge wszytsko powiedzieć, który choć żadnej rady mi nie da, ale za to zawsze do końca wysłucha. Za to to WY jesteście kimś podtrzymującym mnie na duchu! Zawsze macie jakieś dobre rady! A nawet jesli jest to komentarz zawierający dwa słowa to i tak to mnie w pewien sposób umacnia, bo wiem że pisze dla kogoś! Że ktoś chetnie bądz czasem dla rutyny, ale wstuka w swojej przeglądarce adres mojego bloga i zajrzy tu. Czasem nawet przeczyta notke i sie chwilke zastanowi. Dla mnie jest to niezmiernie ważne.
Nie pisałam juz ponad miesiąc ale mimo wszystko mam od was wiele komnetarzy. Mam nadzieje że całkowicie o mnie nie zapomnieliście. Niestety był rok szkolny, zaliczanie, poprawianie... Zresztą nie chciałabym żeby ten blog był typu: byłam, zrobiłam, poszłam czyli opisywanie moich kolejnych dni. Chce tu poruszyc sprawy związane ogólnie z zycie. Jakieś problemy, trudności. Moze macie jakieś pomysły? Może chcecie, abym wspomniała o jakimś temacie? Otwarcie czekam na wasze propozycje. Licze na was i dziękuje...



Dziś zbulwersowana szerzącą sie niesprawuedliwością, uwięziona w życiu.
Komentuj(14)


Link :: 21.06.2006 :: 16:38
My Heart Will Go On

Every night in my dreams
I see you, I feel you,
That is how I know you go on

Far across the distance
And spaces between us
You have come to show you go on

Near, far, wherever you are
I believe that the heart does go on
Once more you open the door
And you're here in my heart
And my heart will go on and on

Love can touch us one time
And last for a lifetime
And never let go till we're one

Love was when I loved you
One true time I hold to
In my life we'll always go on

Near, far, wherever you are
I believe that the heart does go on
Once more you open the door
And you're here in my heart
And my heart will go on and on

You're here, there's nothing I fear,
And I know that my heart will go on
We'll stay forever this way
You are safe in my heart
And my heart will go on and on



Ten utwór w zupełności oddaje to co teraz czuje... Nie potrzeba więcej słów.
Komentuj(8)


Link :: 27.06.2006 :: 20:31
Szukam... Nieustannie szukam. Po co? Sama zadaje sobie to pytanie. Dlaczego?



Poprostu nie wiem. Czy dla tego że wszyscy to robią? Czy dlatego że chce doznac czegoś nowego? Niezwykłego? Chchcę poznać smak miłość? Ale teraz? Tak szybko? Przecież nie znajdę prawdziwej miłości w tym czasie, w tym momencie. To nie tak, to nie teraz. Nie my szukamy miłości ale ona ma przyjść do nas w lekkim powiewie, razem z echem w ciemnościach. Ma nas złapac w swoje sidła. Nie puść, trzymać mocno i uparcie, aż ulegniemy i staniemy sie jej całkowicie poddani, zawładnie naszym umysłem, ciałem, duchem, myślami... Otumani. A gdy się jej znudzi, porzuci beztrsoko, zapominając o pięknych, niezapomnianych chwilach wspólnie spędzonych. O nadziejach i planach na przyszłość. Wyssa nasze całe zdrowe i radosne jestestwo. Nie zatroszczy się co się z nami stanie, a czasem dzieją się rzeczy bardzo złe i okrutne...



Miłość. Co to w ogóle jest? To uczucie? Nieee... uczucie to coś co odczuwamy przez pewien moment. Chcociaż w słownikach wyszukamy właśnie takiej definicji. Miłość - uczucie. Nie to zbyt banalne. Ludzie ida na łatwizne. Najlepiej i najłatwiej zwalić wszystko na jakieś błahe pojęcie. Czy nikt nie pamięta jak to czuć miłość? Taką prawdziwą miłość? I waży się stwierdzić że to tylko jakieś "uczucie" , które sobie tam istnieje i póżniej przemija? Takie samo jak gniew czy radość. Jak dla mnie to cos o wiele ważniejszego. I nie moge tego ująć w jednym słowie. Miłość to radość, beztroskość, zapomneinie, przyjemność, uwielbienie, namietność, ukochany... Jest tyle słów. Jak można je wszystkie ująć w jedno UCZUCIE. Nie dla mnie to niepojete. Ale mam nadzieje, że nie wszyscy, a może większość sądzi tak jak ja. Sam Jan Paweł II w swoim utworze "Przed sklepem jubilera" pisze: "MIŁOŚĆ TO NIE PRZYGODA. MA SMAK CAŁEGO CZŁOWIEKA. MA JEGO CIĘŻAR GATUNKOWY. I CIĘŻAR CAŁEGO LOSU. NIE MOŻE BYĆ CHWILĄ."

Dziś chce was prosić. Nie kojarzcie miłości jedynie z uczuciem. To cos o wiele cenniejszego. Myśle że łatwiej to stwierdzić osobom już kiedys zakochanym, które odczuły miłość na własnej skórze. Wiem, że miłość rani i chce sie o niej zapomnieć, zadać cios i sie odwdzięczyć. Ale niezapomnijamy nigdy ile radości przyniosła nam wczesniej. Jak nas otumaniła w bardzo dobrym znaczeniu. I jak wtedy byliśmy szczęśliwi.


Komentuj(13)


Księga



Mój II blog

GG: 3530981

Status mojego gg


***

"Czas ucieka, wieczność czeka..."

"Życia nie można opisać, można je tylko przeżyć."

"Zajrzyj w siebie! W twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać."

"Prawdziwy przyjaciel to ktoś, kto przychodzi gdy cały świat odchodzi."

"Wśród życia wichrów, burz i zawiei idż zawsze przed siebie i nie trać nadziei, z drogi obronnej nigdy nie zbaczaj, kochaj, cierp i przebaczaj."

© 2006 Magda Buraczewska

Najlepszy skecz jaki kiedykolwiek widziałam. Po moich dołujących notkach czas na porcję dobrego humoru. Wpadajcie!:)

Archiwum

2024
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2023
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2022
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2021
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień

blog.pl

* * * * *
Design by Gingery