Blog

Link :: 13.04.2006 :: 22:50
Witajcie! Oto moja pierwsza notka na tym odnowionym jak widzicie blogu. Wcześniej prowadziłam go o tańcu dlatgeo login jeszcze taki został, ale może w przyszłości go zmienię bo niestety trzeba to opłacić. Zmieniłam oczywiście szablon. Długo się nad nim zastanawiałam. Dlaczego taki? Bo właśnie w takim nastroju będzie prowadzony ten blog. Będzie on bardzo osobistym odzwierciedleniem mojej pustej duszy. Będe tu pisać o sprawach ważnych i banalnych, rozważając sens naszego zycia. Z czasem postaram się udoskonalać wygląd bloga. Jak narazie zapraszam do licznego odwiedzania i czytania moich notek.


Komentuj(6)


Link :: 15.04.2006 :: 16:57
"Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzę, aby świeta wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się żródłem wzmacniania ducha!"
Święta! Coż to jest??? Większość z nas nie zastanawia się nad tym co mu dają, jak go zmienią, co tak naprawdę oznaczaja i chcą nam uświadomić, przekazać, zmienić. Dużo osób mysli "Wielkanoc, mazurek i dużo kurczaczków z pisankami" A tak naprawde to czy to ma jakieś znaczenie? Ma dla tradycji, dla obyczai, ale czy pomalowane jajko może zmienic człowieka? Poruszyć coś w nim? Naprawić? Chyba nikt w to nie wierzy. W tym czasie zastanówmy się co powinniśmy wynieść z tego okresu, spróbujmy sie wczuć w jego przeszłość, w okrutna męke Pana Jezusa i Jego cudowną tajemnicę jaką jest Zmartwychwstanie. Spróbujmy zaprosić do naszego seca uczucia z tym związane, a na pewno coś sie w nas zmieni na lepsze...



Tego wam teraz zycze najbradziej! Wiary w samego siebie i w swoje mozliwości. Ja różwniez staram się wykorzystać ten czas w 100%.
I na koniec jeszcze jedne życzenia, takie pospolite, ale które spodobały mi się chyba najbardziej. I myslę, że sa takim podsumoaniem całej mojej notki.
"Aby Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił to, co juz martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności..."
Komentuj(7)


Link :: 18.04.2006 :: 22:59
Czemu życie jest niesprawiedliwe??? Staramy sie w nie wniknąć, a ono zamyka się tuz przed samym nosem, nie dając iskierki szansy na lepszy powrót. Na to czy w ogóle wróci radosne, nowe, otawrte. Miłość cieszy, zmienia dusze człowieka. Sprawia ze najgorsze cierpeinie jest słodki i lekkie jak pyłek na wietrze. Ale zadaje potęzne i okrótne ciosy. Jest niesprawiedliwa, zachłanna. Czyha na nasze serce, wnika i niszczy je jak wirus, zawsze pozostawiając w mim swoją niezniszczalna cząstkę, którą są wspomnienia.
Czasem pragne o wszystkim zapomnieć. Stać się niewidzialna, opuścić swoje zagrzeszone ciężkie ciało i pofrunąc w przestworza jak motyl. Dlaczego to takie niewykonalne? Niedostepne. To czego pragniemy zawsze jest trudne to spełnienia. Życie jest takie i nic już tego nie zmieni...



Dzisiaj patrze na świat pesymistycznie. Może za bardzo. Tego potrznebuje moja dusza. Wyrzyć się! Uwolnić ukryte pragnienie wolności umysłu. Czuje że szczęście mnie opuścioło, albo schowało się w cieniu smutku i rozpaczy.
Dziekuje za komentarze. Dzięki wam chociaż na chwilę pojawia się usmiech na mej twarzy. Może jutro będzie lepiej. Niestey nikt tego nie przewidzi. Czekamjmy!
Przygnębiona i smutna... :(:(:(:(
Komentuj(10)


Link :: 21.04.2006 :: 23:22
Wypełnić pustkę, zbyt wielkie słowa
Maleńką rączką ogarnąć wszystkie plony
życia i wieczności
Wszechświat zmiennych uczuć
kłębi się w mej duszy
i czeka by wydać spragniony owoc.

Pusta jest okrpnym uczuciem. Dlatego napiałam ten wiersz. Chciałam ukazać że pustka jest ogromnym "wszystkim", na które czeka by je pochwycić i wypełnić swoja nieprzeniknioną przestrzeń, dziurę. Czesto to czuje. Taką wewnętrzną niemoc, bezradność. Pragne się wtedy wysiszyc, wsłuchać w rytm swojego serca i łakne kazde jego odbicie doszukując sie jakieś wskazówki, podpowiedzi co dalej robić, jak postapić. Bo przecież serce to taki wskażnik. Każdy mówi by zawsze kierowac się tym co znajduje sie głeboko w sercu. Ale dlaczego czasami tak trudno jest to odnależć??? Gubi sie naszą odpowiedz w codzienności. W naszych przyziemskich sprawach. I wielu z nas całkowicie odbiega od jego rytmu. Żyje jakas swoją stworzoną rzeczywistością. Nistety coraz częściej okrutną, samolubną. Wtedy sie mówi ze ktoś jest bez serca! Ale tak nie wolono! Każdy je ma! kazda zywa istotka jest zdolna i ma prawo do jego czystego, prawidłowego bicia! I nit nie powinien osadzać kogokolwiek o jego brak! A wręcz przeciwnie; pomagajmy innym odszukać ich własne głebie tej genezy naszego zycia. Srrce ma kazdy, ale od niego zalezy czy tak naprawdę uda mu sie do nieko dotrzeć w 100% i dostować je do swojego życia. Zastanówmy sie nad tym...



Dziekuje wam za komentarze. Wracając do poprzedneiej notki bardzo dał mi duzo do myslenia komentarz Michała. Pozwole sobie przytoczyć tu jego fragment: "to nie cialo jest grzeszne bo cialo podlega duszy cialo to tylko materia a nad nim wladze ma dusza" tak to prawda! Sama się przyznaje ze za bardzo egoistycznie podeszłam do tej notki. Za wszytsko obwiniłam zycie! Stwierdziłam że to miłość jest niesprawiedliwa i zła! I to ciało jest tak storzone że grzeszy. A to nie prawda. Ale czasem trudno się przyznać do naszej winy, bezradności. I ja tak naprawde nie uznaje tego za coś złego. Myslę że kazdy ma gorsze i lespze dni w życiu i trzeba się gdzieś wyżalić. Czasem aby poczuc że to nie wszystko nasza wina trzeba na cos naskarzyc, wszystko zrzucić. A cóż innego pozostaje niż życie? Na kogo można wszytsko "zwalic"? Niestety człowiek juz taki jest, a ja nim jestem również. I czasem w moich notkach pojawią się oskarżenia na zycie. Ale cóż innego mi pozostaje???


Komentuj(11)


Link :: 24.04.2006 :: 21:22
Zapada zmrok, wtapiamy sie w sen
Czarna wdowa rozciąga swe nici
I snuje hytre plany.
Wciąga nas w wir okrucieństwa i lęku
Manipuluje jak marionetkami
My niczego nieświadomi
Ulegamy swoim słabościom
I zaczyna się ciemna historia...

Koszmar. Tak bym nazwała ten wiersz (napisany jest przez mnie). Ale co to jest koszmar? To taki bardzo zły sen. No ale co to jest sen? Z tym pojęciem trudniej jest sobie poradzić. Jedni mówią że sny są fajnie, że bardzo je lubią. Inni w ogole nie wiedząc co to jest bądz bardzo żadko pojawiają się podczas ich snu. Dla mnie sny są bardzo ważne. I te prawdziwe i te w przenośni. Nie wiem czy wszyscy mają tak samo ale mi sie śni to co bardzo przeżywam w swoim życiu. Moje codzienne sprawy, ale te związne ze stresem i niekoniecznie zawsze miłe... Ale mimo wszystko lubie sny. I nigdy nie chce sie z nich obudzić. Chciałabym w nich pozostać na dłużej. Bo to taka inna, nowa historia z rzeczywistymi postaciami, niekiedy sytuacjami. Zawsze chce poznać ich dalszy ciag. Co sie wydarzy, czy bedzie to miało wpływ na nasze zycie. A może poznamy jakąś ukrytą prawde? Może ktos chce nam coś w ten sposób pokazać, udowodnic??? Tym kimś może być Bóg. Ale jest wiele innych sytuacji, w których może nam ukazać swoją wolę. To niby dlaczego miałby przekazać to w tak prymitywny sposób? Przez sen? A może jednak nie... Może sny są bardzo ważne. Niestety nigdy się tego nie dowiemy. Zawsze bedzie to wielką tajemnicą skad się biora i po co tak naprawde są.
A koszmary? Też bywaja. Jednak wydaje mi sie że z wiekiem się zmieniaja. Pamiętam jak kiedyś byłam mała i moim koszmarem były złe kangury. Ten koszmar się czesto powtarzał a ja się bardzo bałam. Ale czy teraz moga mie przestarszyć jakieś kangurki??? I czy obudze się zdezorientowana i pobiegnę do mamy? Raczej nie... teraz koszmar przybrał całkiem innych wymiarów. Nawiązuje do naprawdę powaznych rzczy i może sie okazać okrótnie bolesny. Ale z wiekiem stajemy się coraz bardziej silni i umiemy sobie wypersfadować lęk, wmawiając że to tylko zły sen! No własnie tylko zły sen...



Spróbójmy sobie sami pomysleć czy sny są dla nas ważne i czy coś tak naprawdę znaczą w naszym zyciu. Dziekuje wam za odwiedzanie mojego bloga i za komentowanie. Prosze wam również o opine na temat umieszczonej muzyki.

A teraz niech sen zasnuje nasze powieki i przeniesie w nieznaną historię... Oby nie okazała się koszmarem.


Komentuj(9)


Księga



Mój II blog

GG: 3530981

Status mojego gg


***

"Czas ucieka, wieczność czeka..."

"Życia nie można opisać, można je tylko przeżyć."

"Zajrzyj w siebie! W twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie, jeśli potrafisz je odszukać."

"Prawdziwy przyjaciel to ktoś, kto przychodzi gdy cały świat odchodzi."

"Wśród życia wichrów, burz i zawiei idż zawsze przed siebie i nie trać nadziei, z drogi obronnej nigdy nie zbaczaj, kochaj, cierp i przebaczaj."

© 2006 Magda Buraczewska

Najlepszy skecz jaki kiedykolwiek widziałam. Po moich dołujących notkach czas na porcję dobrego humoru. Wpadajcie!:)

Archiwum

2024
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2023
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2022
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2021
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2020
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2018
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień

blog.pl

* * * * *
Design by Gingery